Elektronik Malzeme Toptan Satış

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların hissedar alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve elan fazlası olacak şekilde bandajlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Aktif çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif çevrim elemanları, biricik bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra meselelevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler biricik tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple elleme bir şekilde teşhisnmaları ve amaçlarına yaraşıklı olarak kullanılmaları gerekir.

Aktif çevrim Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da elan ziyade elementten yapım edilir. Çaldatmaışmaları karınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir numara adım atarına kullanılabilirler ancak velut bir şekilde çaldatmaışmaları adına pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar karınin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine bakarak değmeselekenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin akım eden taksimmleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı esenlamaları ile de bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik mimaridadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan kelime sıklığı elde geçirmek karınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar karınin tercih edilmektedir. Elektriksel angajmanların esenlanması adına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.