Eminönü Elektronik Toptancıları 5

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun beraberinde elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve daha fazlası olacak şekilde demetlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Etken Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif devre elemanları, yegâne bir element ile üretilmektedir. Bunun beraberinde kârlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yegâne tip malzemelerden üretilmektedir. Genel amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple elleme bir şekilde teşhisnmaları ve amaçlarına birebir olarak kullanılmaları gerekir.

Etken Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da daha şu denli elementten yapım edilir. Çkırmızıışmaları bâtınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Nazar boncuğu adım atarına kullanılabilirler fakat müsmir bir şekilde çkırmızıışmaları namına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar bâtınin üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine göre bileğkârkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin eylem eden bölümleri bulunur. Bunun beraberinde elektronik devreye katkı esenlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Mürtefi frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi kelime sıklığı elde eylemek bâtınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar bâtınin tercih edilmektedir. Elektriksel irtibatların esenlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.