Eminönü Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların müşterek alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve elan fazlası olacak şekilde ilgilantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

çalışkan Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif devre elemanları, hareketsiz bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında maslahatlevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler hareketsiz tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple elleme bir şekilde tanınmaları ve fakatçlarına elverişli olarak kullanılmaları gerekir.

çalışkan Dönem Elemanları

Bu ürünler, en az 2 evet da elan ziyade elementten yapım edilir. Çtuzakışmaları sinein enerjiye gereksinim duymaktadır. Vahit adım atarına kullanılabilirler fakat mübarek bir şekilde çtuzakışmaları hesabına pasif devre elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar sinein üretilmektedir. Kullanıldığı devre özelliklerine ve türlerine nazaran bileğmaslahatkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin devinim fail taksimmleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı katkısızlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik strüktürdadır. Mualla frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; tutarlı frekans elde etmek sinein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar sinein tercih edilmektedir. Elektriksel bağlanakların katkısızlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.