Tahtakale Elektronik Toptancıları 4

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanı sıra elektronlar ile elektronların partner alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziki elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca dü ve elan fazlası olacak şekilde bağlamlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Etkin Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif fasıl elemanları, nazar boncuğu bir element ile üretilmektedir. Bunun yanı sıra aksiyonlevini adına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler nazar boncuğu tip malzemelerden üretilmektedir. Umumi amaçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yeğin bir şekilde tanılamanmaları ve amaçlarına birebir olarak kullanılmaları gerekir.

Etkin Devre Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da elan şu denli elementten yapım edilir. Çalışmaları bâtınin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yek adım atarına kullanılabilirler ancak verimkâr bir şekilde çalışmaları hesabına pasif fasıl elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel amaçlı kullanımlar bâtınin üretilmektedir. Kullanıldığı fasıl özelliklerine ve türlerine için bileğaksiyonkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin aksiyon eden bölümleri bulunur. Bunun yanı sıra elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik kuruluşdadır. Erdemli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta kelime sıklığı elde eylemek bâtınin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar bâtınin tercih edilmektedir. Elektriksel bağlanakların sağlanması hesabına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.