Tahtakale Elektronik Toptancıları

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun yanında elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar evet da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve elan fazlası olacak şekilde demetlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler genel olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Dönem Elemanları

Hareketli Dönem Elemanları

Elektromekanik Dönem elemanları

Pasif Dönem Elemanları

Pasif çevrim elemanları, birlik bir element ile üretilmektedir. Bunun yanında alışverişlevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler birlik tip malzemelerden üretilmektedir. Genel yalnızçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple yararlı bir şekilde teşhisnmaları ve yalnızçlarına orantılı olarak kullanılmaları gerekir.

Hareketli Dönem Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 evet da elan bir tomar elementten yapım edilir. Çdüzenışmaları yürekin enerjiye gereksinim duymaktadır. Vahit adım atarına kullanılabilirler fakat zengin bir şekilde çdüzenışmaları yerine pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel yalnızçlı kullanımlar yürekin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine göre bileğalışverişkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Dönem Elemanları

Bu ürünlerin devinim eden taksimmleri bulunur. Bunun yanında elektronik devreye katkı sağlamlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik bünyedadır. Güçlü frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; orta sıklık elde etmek yürekin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belli bir banddaki frekanslar yürekin tercih edilmektedir. Elektriksel birlikların sağlamlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.