Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar 3

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun birlikte elektronlar ile elektronların ortak alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziki elemanlar elektronik gereç olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en az dü ve elan fazlası olacak şekilde bentlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif çevrim Elemanları

Etkili çevrim Elemanları

Elektromekanik çevrim elemanları

Pasif çevrim Elemanları

Pasif dönem elemanları, yegâne bir element ile üretilmektedir. Bunun birlikte kârlevini alegori getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler yegâne tip malzemelerden üretilmektedir. Genel lakinçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple iyi bir şekilde tanılamanmaları ve lakinçlarına şayan olarak kullanılmaları gerekir.

Etkili çevrim Elemanları

Bu ürünler, en az 2 ya da elan şu denli elementten imal edilir. Çaldatmaışmaları midein enerjiye gereksinim duymaktadır. Bir adım atarına kullanılabilirler ancak mümbit bir şekilde çaldatmaışmaları namına pasif dönem elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel lakinçlı kullanımlar midein üretilmektedir. Kullanıldığı dönem özelliklerine ve türlerine bakarak bileğkârkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik çevrim Elemanları

Bu ürünlerin akım fail taksimmleri bulunur. Bunun birlikte elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik bünyedadır. Erdemli frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; midi frekans elde geçirmek midein kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar midein tercih edilmektedir. Elektriksel kontakların sağlanması namına terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.