Toptan Elektronik Malzemeleri Satışı Yapan Firmalar

Elektronik sistemlerde kullanılan ve bunun nispetle elektronlar ile elektronların eş alanlarını etkilemekte olan cihazlar ya da fiziksel elemanlar elektronik malzeme olarak isimlendirilmektedir. Elektronik malzemelerde en azca iki ve elan fazlası olacak şekilde bentlantı noktaları vardır.

Elektronik Malzemeler Nelerdir?

Elektronik malzemeler umumi olarak 3 çeşittir. Bunlar;

Pasif Devre Elemanları

Enerjik Devre Elemanları

Elektromekanik Devre elemanları

Pasif Devre Elemanları

Pasif çevrim elemanları, biricik bir element ile üretilmektedir. Bunun nispetle mesleklevini namına getirmesi esnasında enerjiye gereksinim duymamaktadır. Bu malzemeler biricik tip malzemelerden üretilmektedir. Genel fakatçlar ile kullanılabilir. Elektronik devrelerin genelinde bu elemanlar bulunmaktadır. Bu sebeple esen bir şekilde teşhisnmaları ve fakatçlarına yönlü olarak kullanılmaları gerekir.

Enerjik Devre Elemanları

Bu ürünler, en azca 2 ya da elan aşkın elementten imal edilir. Çallıkışmaları kucakin enerjiye gereksinim duymaktadır. Yekta adım atarına kullanılabilirler fakat dişi bir şekilde çallıkışmaları yerine pasif çevrim elemanları ile kullanılmaları gerekmektedir. Özel fakatçlı kullanımlar kucakin üretilmektedir. Kullanıldığı çevrim özelliklerine ve türlerine bakılırsa bileğmeslekkenlik gösterebilmektedir.

Elektromekanik Devre Elemanları

Bu ürünlerin devinme eden bölümleri bulunur. Bunun nispetle elektronik devreye katkı sağlamaları ile bile bilinirler. Piezoelektrikler, kristaller ve rezonatörler örnek olarak verilebilir.

Kristaller; seramik mimaridadır. Güçlü frekansların elde edilmesi amacı ile kullanılır. Seramik rezonatör; meyan sıklık elde buyurmak kucakin kullanılmaktadır. Seramik filtre; radyo dalgalarında olan belirli bir banddaki frekanslar kucakin yeğleme edilmektedir. Elektriksel birlikların sağlanması yerine terminal ile konnektör kullanılır. Konnektörler ise kendi aralarında soket, screw terminal, pin header olarak üçe ayrılmaktadır.